Кві 262017
Німеччина. Частина перша

Життя в Німеччині – Перші враження

Привіт! Вирішила написати про життя у Німеччині. Зазвичай думки так просто в купу не збираються, хтось питає – я відповідаю. А потім думаю, що це варто написати, та забуваю.

За декілька років у Німеччині вже виявлено плюси та мінуси життя в Німеччині… Нажаль…

Коли я сюди приїхала, була паперова війна, неси туди, принеси те, цього не вистачає. Не думайте що тільки в Україні ви повинні мати папірчик, щоб отримати папірчик. Потім трапилось диво, та всі ці папірчики я назбирала. Життя в Німеччині має свої особливості, як і в інших країнах. Коли мене відправили на мовні курси? Мабуть через півроку. Вже точно сказати не можу.

Мовні курси

Значно легше ніж у наших школах! Нам потрібно було багато розмовляти, нас виправляли, та щоб хтось казав нам, що німецька понад усе 😀 такого не було. Курси це добре, але… Кілька тижнів я була незадоволена моєю партнеркою. То вона не прийшла, то вона взагалі не розуміє… Коли для мене була важлива практика діалогів, то моя партнерка тільки дивилася у книжулю, та питала мене кожні 5 хвилин чи це правильно. Усі тести в мене на відмінно. А ще мені дуже пощастило, я отримала фінансову підтримку, тому курси коштували мені дешевше.

Пошук роботи – ніхто вас не чекає з обіймами

Передісторію розповідати не буду. Це в мене вже “прочитана книга”. Пошук роботи з минулого року для мене актуальна тема. Як і усюди, ніхто вас не чекає. Серед розповідей знайомих також є ті, хто шукав роботу понад рік. Є перекваліфіковані, а є недокваліфіковані. Майже усюди платять мінімум, після збору податків залишається небагато. Був в мене випадок, коли я вирішила піти працювати у маленького підприємця. Ви не повірите, та довго я там не змогла. Бо робота є – грошей немає! Працювала я там у Грудні 2015, а зарплатню отримала у січні 2017! Кааааарл! 2017! Та ви не подумайте що я забула, я туди ходила дуже часто, дзвонила по 100500 разів. Повільно скочуюсь до теми лікарів та роботи…

Лікарняний та лікарі

Як усі нормальні люди, кожен може захворіти, або просто потребувати лікарської допомоги. Я звикла до думки “у Німеччині найкращі лікарі”. Хм, може потрібно було витерти очі та перевірити слух, коли я цю думку почула або побачила. Лікарі як лікарі, мабуть справа у медичному прогресі ніж у лікарях. 3 роки тому я вирішила просто перевіритися. Звісно в кожного є щось хронічне, або що ми вже давно знаємо, та якось усе потім, або не наважились. Та тут коли я була у лікарки, вона мені сказала: “Якщо це не допомагає, то я не маю уявлення. Може стане легше з часом?”. До цієї лікарки я вже не ходжу. Та й деяких інших вже змінила. До більшості хороших лікарів потрапити неможливо. В них є вже своя база, хто до них приходить, та може таке трапитись, що вам запропонують прийти через рік.

Ось таке життя в Німеччині 🙂

Засмучує ця тема, цей тиждень я на лікарняному. Та щось мені здається, що на роботі на мене зляться, що я захворіла, але знаєте що, моє здоров*я для мене важливіше.

На сьогодні все, якщо у вас є питання, чи ви хочете щоб я про щось написала, напишіть у комментарях. Чи вам цікаво читати про життя в Німеччині?

Anna

Відкриваємо Beauty чакри!


Reader Comments

    1. В мене навіть є заборонена шухлядка))) Там усі папірчики, не хочу загубити)))

    1. Даже если окажемся на Луне, все равно минусы найдем))

Write a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Shares
CrestaProject